První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha
Úvod Naše srazy Jiné srazy Aktuality Kontakty Odkazy Fotogalerie Chat Kronika
Úvod
Naše srazy
Jiné srazy
Aktuality
Kontakty
Odkazy
Fotogalerie
Chat
Kronika

Intensys-cz
Pro volnou chvilku

Myslivec jde lesem a spatri uplne nahou divku privazanou ke stromu. Ta mu hned
zacne vypravet, jak potkala nejakeho chlapa, ktery ji svlekl donaha, privazal a
znasilnil. Myslivec se pta:
"A kricela jste o pomoc?"
"Ano, kricela!"
"A slysel vas nekdo?"
"Neslysel!"
"Tak to je prima, to si dam taky."
Anketa
Miniaplikace
Počasí
počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

Reklama
Zde může být upoutávka třeba na Vás, Vaše www a pod. ...

Rétromobile 2009

Letos jako každoročně jsme vyrazili na první víkend této prestižní výstavy. V pátek 6.2. jsme vyráželi už kolem páté hodiny ráno z Prahy. Po nezbytných nákupech francouzských dobrůtek, kterými si pak pobyt zpříjemňujeme, jsme kolem 17:00 dorazili do hotelu na Orly. V sobotu jsme kolem půl desáté ráno pak parkovali naše auta poblíž výstaviště a vyrazili na místo. V 10:00 se otevřely brány výstavy a já musel ještě hodinu čekat na zahájení schůze ACI. Tam se probíraly hlavně prezentace srazů, jak posrazová informace Italů o ICCCR loni v Římě (prodělali asi 40 000 eur!), tak především akce z letošního roku a také i ty budoucí. V letošním roce získal statut akce roku sraz 75 hodin k 75. výročí Tractionu, který se počátkem července bude konat v Arrasu na severu Francie. Jde o sraz, připravovaný na mezinárodní úrovni za účasti 4 klubů ze 4 zemí - Francie, Anglie, Belgie a Holandska. Podle mého půjde o krásnou akci, je škoda ji vynechat. Na další prezentaci jsem vystoupil já s posledními informacemi ke světovému srazu kachen v Mostě, pak Francouzi, kteří budou pořádat další kachní světový sraz v r. 2011 a také Angličani s příštím ICCCR v r.2012. Ze zbylých informací je asi nejdůležitější ta o novém logu Citroen, bohužel dealery příliš nepotěší! Hodně se diskutovalo a tak jsem se na samotnou výstavu dostal až někdy kolem půl čtvrté.

Zbytek soboty jsem tedy už využil jen k nákupu nějakých knih s citroenskou tématikou a objednal si díly. Večer jsme navštívili C42 na Champs Elysées, ale byl jsem trošku zklamaný. Při poslední obměně totiž nedošlo k obsazení všech pater auty, byly tam i nějaké doplňky, kola atd. a tak jsme byli vcelku brzy hotovi. I tak jsme ale do hotelu doráželi až po půlnoci.

Na Rétromobilu se konala v sobotu v podvečer také aukce síně Bonhams a i když jsme měli vstup pro 2 osoby zajištěný, nešlo to stíhat. Dražila se tam mimo jiné i Bugattka, která se nedávno našla v Anglii v jedné garáži a také několik známých Citroenů, navíc všechno za dost nesmyslné ceny a tak jsme asi o nic nepřišli. Kde jsou ty doby, kdy jsem před 8 lety mohl koupit originální DS kabriolet kulaťák v nálezovém stavu za cca 1 000 000,- Kč. Tehdy se mi zdála cena nesmyslná, dnes by stál jednou tolik! V neděli jsem se pak už věnoval pouze výstavě a snažil se pokud možno nic nekupovat, abych se s tím nemusel tahat. Vždycky to sice nevyšlo, ale nákupy jsem nechával povětšinou na místě a na zpáteční cestě je pak sbíral. Okoukli jsme vydražená auta (po aukci je zavezli zase zpět na místo), chvíli jsme strávili u vozidel s netradičním pohonem - byla tu i replika Jamais Contente, elektromobilu, se kterým Camille Jenatzy jako první na přelomu předminulého století překonal hranici rychlosti 100 km/hod. V Citroenském sektoru jsem si předplatil Eurocitro, prohlédli jsme si jeden z prvních Tractionů 7 z roku 1934, ten má skutečně v motorovém prostoru hodně nezvyklých věcí, zvenku se pak liší především dvěma hrdly nádrže vedle zadního víka. Také tu byla krásná AMI 6 ve zcela původní stavu, GS X3, SM, C11, CX, několik DSek, HY a pár pěkně připravených stánků. Rétromobile je hlavně o těch nejprestižnějších autech, takže Bugattky, Delahaye, Hispano Suizy, Ferrari, Porsche, Mustangy atd. tu byly k vidění všude. Pak jsme prošli stánky, dobové plakáty a smaltované cedule jsou tu nádherné, ale ty ceny! Taky modely a staré hračky. A nakonec obrazy s automobilovou tématikou. I odtud mám jednu litografii - DSku z Rallye Monte Carlo. Na takovou akci je prostě víkend krátký. A v pondělí zas nazpět do Prahy, ještě jsme v týdnu potřebovali zajet do Vídně, ale nakonec jsem to odsunul až na víkend. Nějak letos nestíhám. Asi už stárnu! Ale stejně si další akci nenechám ujít! A to bude Remeš začátkem března. Už se těším.

Luboš
40-93foto_1 foto_2 foto_3 foto_4 foto_5 foto_6 foto_7 foto_8 foto_9 foto_10 foto_11 foto_12 foto_13 foto_14 foto_15 foto_16 foto_17 foto_18 foto_19 foto_20 foto_21 foto_22

zpět na začátek

WebZdarma.cz