První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha První Citroen klub Praha
Úvod Naše srazy Jiné srazy Aktuality Kontakty Odkazy Fotogalerie Chat Kronika
Úvod
Naše srazy
Jiné srazy
Aktuality
Kontakty
Odkazy
Fotogalerie
Chat
Kronika

Intensys-cz
Pro volnou chvilku

American prijede do Anglie a na jedne turisticke prochazce po Londynu zajde na
trziste. Pta se zelinare na nejake jeho zbozi:
"Hej, prosim vas, co je tohle?"
"To jsou brambory."
"Heh, a vite, ze my v Americe pestujeme brambory desetkrat vetsi, nez tyhle?"
"Jo, my je v Anglii mame takove, aby se nam vesly do pusy."
Anketa
Miniaplikace
Počasí
počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

počasí počasí

Reklama
Zde může být upoutávka třeba na Vás, Vaše www a pod. ...

Hallo kachňáci !

Jelikož se světového srazu ve Skotsku zúčastnily jen dvě posádky vozidel 2CV, z čehož jsem jednu tvořil já - Pavel+Veronika a druhou Pavel s Vlastou, chci se s Vámi podělit o zážitky z této akce.

Po dlouhých úvahách, jak se tam vlastně dostat, jsme si zvolili nejpohodlnější, alespoň dle našeho názoru,cestu trajektem z Amsterodamu do Newcastlu, kterou jsme si objednali a zaplatili již v předchozím kalendářním roce. Takže jsme 22.7. vyrazili směr Amsterodam s jednou přestávkou - nocovali jsme u mojí sestry v Německu - asi 300 km od Amsterodamu. Na molu, u trajektu Quen of Skandinavia, jež odplouvala v 18.00 hod, to vypadalo již jako na nějakém kachním srazu. Byli jsme řazeni do front. Zvlášť kachny a deriváty a druhou kolonu tvořily HY,  kterých tam bylo celkem hodně. Na lodi jsme měli krásné kabinky s vlastní sprchou a WC. Na trajektu, který měl asi 12 pater, z čehož byly 3 patra restaurací, probíhala plavba do Anglie za stálého nasávání vínka a piva hladce. Takže naše ranní kocovina byla způsobena zcela určitě houpající se lodí. V 10.30 jsme opouštěli za stálého troubení všech kachen loď směr Newcastle, kde jsme se chvíli procházeli a poté nabrali směr Kelso, místo konání srazu, které bylo vzdáleno asi 60 mil. Jízda vlevo, a ještě sledování mapy, nic moc. V Kelsu jsme zastavili před branou zámku Floor Castle, na jehož pozemku se sraz konal, v domnění, že nás nechají někde na louce kempovat a být tak na srazu mezi prvními. Ale místo toho nás velice slušně vykázali do okolních kempů a dali nám jejich seznam. Takže jsme popojeli asi 20 mil do kempu, kde jsme 2 dny kempovali za POUHÝCH 17 liber na noc. Počasí do té doby nic moc, velmi chladno, ale moc neprší.

Čtvrtý den naší cesty jsme si udělali výlet do Edinbvrgu - to není překlep, takhle se to ve Skotsku píše i vyslovuje. Na hradě, který je dominantou města, jsme strávili skoro celý den. Večer, po příjezdu do kempu, který se mezitím proměnil ve velký tábor kachen, hlavně z Holandska, grilujeme a klepeme v noci celkem kosu.

Ráno na den D odjezd do Kelsa, kde máme sraz s Tomášem a Janou, panem Holečkem a Jirkou a Milanem s Ilou. Krásné slunečné počasí, čekáme ve frontě na otevření brány srazu, která se otevřela přesně ve 12.00 hod. Utábořili jsme se v blízkosti našeho místa, kde se měla konat prezentace - pro neinformované členy - kandidovali jsme na pořadatele srazu v roce 2009. Poté rozprava všech zúčastněných zemí na zámku, slavnostní zahájení, grilování, pivo. Zatím neprší a nevěříme všem těm báchorkám o počasí ve Skotsku. Druhý den dopoledne přivezla dodávka 2 palety piva Budvar určené na rozdávání v rámci naší prezentace a z části i pro vlastní potřebu. Obhlídli jsme srazoviště, přivítali známé, zkontrolovali techniku - DVD - na promítání prezentačního filmu a takto krásně uběhl 2 den.

3. den jsme měli prezentaci, která se odehrávala ve vyhrazené zóně prodejců náhradních dílů. Po trochu rozpačitém začátku, kdy jsme začali rozdávat pivo a letáky, jsme měli za chvíli obsypaný stánek lidmi s lahvemi v rukou a všichni chtěli vyplňovat hlasovací lístky Czech Republik. Když několik Němců odneslo takto vyplněné lístky ke stánku kde kandidovali Němci za svoji zemi, po chvíli stánek sbalili a odešli, na rozdíl od nás, kde pivo teklo asi do 16:30 hod. Večer jsme byli první na pódiu a promítal se náš film. Děkujeme ještě jednou jeho tvůrcům, protože se velmi líbil a měl obrovský úspěch a sklidili jsme zasloužený aplaus. Dále kandidovali Francouzi, ale pouze mluveným slovem a němci promítáním obrázků. Už prší. Prší celou noc. Cesty se začínají proměňovat na tankodrom. Udělali jsme si výlet do okolí a zakoupili větší nepromokavý stan.

Následující den pro změnu prší, ale trochu méně. V 10.00 se Tomáš s Milanem odebrali na zámek, kde se mělo hlasovat o další pořádající zemi na rok 2009. Do 12.00 jsme nervózně přešlapovali a čekali jak to dopadne. Když se vrátili, a oznámili nám, že jsme kandidaturu vyhráli, začali jsme slavit. Museli jsme ale večer ještě jednou na pódium, jako vítězové, tak jsme šetřily síly. Večer v hlavním stanu byli snad úplně všichni, a to nejen kvůli stálému dešti, a napjatě čekali na vyhlášení. Poté Steeve, tak se jmenoval jeden z hlavních organizátorů, oznámil, že se sraz v roce 2009 bude konat …pausa...

Czech Republik

Ozval se strašný aplaus a my jsme vyšli na pódium s českou vlajkou. Po poděkování, které přednesl Tomáš a do angličtiny překládala Šárka, která za námi jen tak přiletěla letadlem a to NEMÁ kachnu!!!, jsme pustili znovu naše DVD a sklidili obrovský aplaus. Stín na to trochu vrhala skutečnost, že náš předseda na pódiu chyběl a mnozí nevěřícně kroutili hlavami, že dal přednost jiné akci i když Citroení. Na podiu nám popřáli Francouzi a předali velkou flašku s věnováním Lubošovi. Dlouho, ale zas ne tolik, jsme se rozmýšleli jestli ji předáme v Praze majiteli, ale nakonec zvítězilo rozhodnutí nezatěžovat naše auta beztak přetížená a zapít vítězství. Dárek jsme alespoň pro Luboše nafilmovali na kameru.

V neděli jsme odvezli Šárku na letiště do Edinburgu a pokračovali dál do Sterlingu na prohlídku druhého nejhlavnějšího hradu ve Skotsku. Bylo to opravdu nádherné.

Večer, když jsme přijeli do Kelsa, byly už posádky Tomáše a Milana pryč. Pan Holeček s Jirkou byli naštěstí někde na závodech ploché dráhy a tak jsme šli brzo spát a po dlouhé době i vystřízlivěli. Ráno nás totiž čekal RAID Of England, ale o tom až příště.

Na závěr bychom chtěli poděkovat ještě jednou všem, kteří se podíleli na přípravách naší prezentace a její realizaci a nemohli jet s námi. Byl to náš asi nedražší a nejmokřejší sraz, ale opravdu stál za to a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Pavel + Veronika

foto

zpět na začátek


WebZdarma.cz